Voor zeilers, door zeilers

Kannad Marine roept onveilige EPIRB terug

De Kannad SAFELINK EPIRB modellen met onderdeelnummers K1202311en K1202367 worden teruggeroepen van…

De Kannad SAFELINK EPIRB modellen met onderdeelnummers K1202311en K1202367 worden teruggeroepen vanwege een fout in de behuizing. De noodbakens zouden in sommige gevallen geen noodsignaal uitzenden.

Een alerte zeiler waarschuwde de redactie vanwege de oproep om de EPIRB terug te sturen. In Nederland is het bericht van de terugroep slechts matig bekend. “Ik kwam erachter toen ik de website van de leverancier bezocht om te kijken of ik zelf de batterijen kan vervangen. Anders had ik dit niet geweten.”

Gratis vervangen

Als eigenaars van een Kannad SAFELINK EPIRB het idee hebben dat zij een van de desbetreffende modellen bezitten, kunnen zij dit melden via https://www.safelinkepirbsupport.co.uk/. Het gaat om de modellen EPIRB SAFELINK Manual+ GPS met onderdeelnummer K1202311 en EPIRB SAFELINK Auto GPS met onderdeelnummer K1202367. Na het invoeren van de gegevens zorgt de klantenservice voor contact met een lokaal verkooppunt en gratis vervanging van het oude model. Meer informatie is te vinden op https://www.kannadmarine.com/en/

Meer Veiligheid
noodvuurwerk
Veiligheid |
Waarom je noodvuurwerk nooit met oudjaar mag afsteken
Veiligheid |
Mooi weer? Het gevaar van koud water
Beeld: Brend Schuil
Nieuws |
Rapport: orka’s vallen boten niet aan maar zijn aan het spelen
Veiligheid |
Overal bereikbaar, ook via satelliet
Veiligheid |
Check je reddingsvest
(c) Yvonne Ransijn
Veiligheid |
Enquête: wat voor noodseinmiddelen heb jij?
(c) Riemer Witteveen
Veiligheid |
Het (onbekende) gevaar van koud water: cold shock
Veiligheid |
Dit moet je weten over noodvuurwerk