Terwijl het weer donderdagmiddag omslaat, wagen veel van de 128 boten zich op het IJmeer richting Muiden voor de start van de Ronde om Noord-Holland.
:max_bytes(70000)/https%3A%2F%2Fcdn.pijper.io%2Fzeilenwp%2F2017%2F06%2FIMG_1039-169x300.jpg)
Route
Vrijdag 23 juni start de Ronde om Noord-Holland rond 10.00 uur voor Muiden, nabij Pampus. Traditioneel begint de ochtend met ontbijt voor de deelnemers, gevolgd door het weerpalaver. Twee uur daarna volgt de start. De boten zeilen via Enkhuizen naar het IJsselmeer, via Kornwerderzand naar de Waddenzee en vervolgens via het Marsdiep en de Noordzee naar de finish in IJmuiden. Naar verwachting komen de eerste boten zaterdagochtend rond 5.00 uur aan.
:max_bytes(70000)/https%3A%2F%2Fcdn.pijper.io%2Fzeilenwp%2F2013%2F07%2FRonde-om-Noord-Holland-foto03.jpg)
128 teams
Dit jaar hebben 128 teams zich ingeschreven en ze zijn onderverdeeld in de volgende klassen: SW Hoog (toer-langzaam), SW Laag (toer-snel) SW-shorthanded, ORC 1 tot en met 4 en ORC double handed.
Voor de thuisblijvers
De boten met AIS zijn natuurlijk live te volgen. Dit kan bijvoorbeeld via MarineTraffic. Uiteraard kunnen de zeilers ook verwelkomd worden in IJmuiden. Om 16.00 uur staat steigerbier voor de zeukers klaar, gevolgd door diner en de prijsuitreiking. Voorgaande jaren was het een groot feest op de wal. Dus voor elke zeiler die niet zelf op het water zit is het een aanrader om een kijkje te nemen in IJmuiden.
Ronde om Noord-Holland
In 1995 werd de eerste Ronde om Noord-Holland georganiseerd. Inmiddels is het evenement, georganiseerd door de YSY, uitgegroeid tot één van de bekendste zeilwedstrijden – met toerelementen – van Nederland.
De trailer van de 2017 editie (bron: www.rondeomnoordholland.nl)