Stefan van Tienhoven en Imke de Haan uit Capelle aan den IJssel vertrokken woensdag 7 oktober met hun nieuwe boot Puur vanuit Den Helder om koers te zetten richting IJmuiden. Een paar weken eerder heeft het stel de boot gekocht nabij Kampen. In etappes zouden ze Puur terugvaren naar haar nieuwe thuishaven in Numansdorp. Op de Noordzee voor Petten ging het mis, want door een enorme golf slaan ze plat. De pech is nog niet voorbij, want later wordt de gestrande boot op het strand vakkundig leeggehaald door dieven.
We spraken Stefan en Imke
:max_bytes(70000)/https%3A%2F%2Fcdn.pijper.io%2Fzeilenwp%2F2020%2F10%2F20201007_143113-300x225.jpg)
Kunnen jullie verklaren waarom jullie zijn gestrand?
“We hebben geen ondiepte gemerkt en geen verandering aan de zee / golven gezien, toen er opeens van rechts een ontzettend hoge golf aan kwam zetten. We zijn (golf)surfers, en kunnen golven zo ongeveer lezen. Door berekeningen naderhand moet dit een golf van ongeveer vijf meter zijn geweest, die ons in één klap plat heeft geslagen. Onverwachts en onbegrijpelijk. Ik (Stefan) raakte in het water, en Imke probeerde bij me in de buurt te blijven varen. Dit bleek al snel onveilig te zijn, dus heeft ze koers gezet naar het strand om daarmee de markeren waar ik het water in ben geraakt. Imke handelde onwijs snel, waardoor hulpdiensten snel ter plekke waren. Ik (Stefan) heb niet langer dan een half uur in het water gelegen. Een oplettende surfer kwam me ook nog te hulp.”
:max_bytes(70000)/https%3A%2F%2Fcdn.pijper.io%2Fzeilenwp%2F2020%2F10%2F20201007_143134-300x225.jpg)
Bekijk in het onderstaande Facebookbericht foto’s van de berging:
https://www.facebook.com/KustnieuwsNL/posts/3253258544800364
Rond de wereld zeilen
Het stel is blij dat ze het ongeluk hebben overleefd. Toch krijgen ze nog een tegenslag te verwerken. Hoogstwaarschijnlijk is in de nacht van woensdag op donderdag de boot leeggeroofd. Onder andere fenders, accu’s, het anker, een reddingsvest, het kompas en katrollen werden meegenomen. Toch gaan de twee niet bij de pakken neerzitten. Ze kochten steeds een boot om op te knappen, waarna ze weer een iets grotere boot konden aanschaffen. Hun plan is namelijk om ooit eens rond de wereld te zeilen. En ondanks de ellende van de afgelopen dagen hebben ze nog steeds hetzelfde doel voor ogen.
Wie meer weet over de inbraak, wordt verzocht contact op te nemen met Politie Schagen via 0900 – 88 44 of meld de Misdaad Anoniem 0800 – 70 00.
Update 12-10-2020: op Zeilersforum.nl is naar aanleiding van het ongeluk en de diefstal een inzamelingsactie opgestart voor de eigenaren van Waarschip Puur. In een paar dagen tijd is al meer dan 1000 euro gedoneerd. Ook werd door diverse zeilers vervanging aangeboden voor de verdwenen uitrusting.
Omslagfoto: Reddingsbrigade Schoorl