Meerdere vogelspotters hebben vrijdagochtend 19 juli rond 07:00 uur een school dolfijnen gespot. De dieren zwommen in noordelijke richting. De dolfijnen, vermoedelijk van het soort tuimelaar, zwemmen in de buurt van Huisduinen-Den Helder. Let dus goed op als je in de buurt zeilt, want wie weet kom je ze zelf ook tegen!
Volgens SOS Dolfijn gaat het om een gemengde groep, waarin zowel jonge als volwassen dieren zwemmen. Rond 11:00 uur zwommen de zoogdieren nabij het Marsdiep, voor de kust van Den Helder. Ze zwommen op dat moment 50 tot 100 meter uit de kust. Het is daar vrij diep, omdat daar een vaargeul ligt.
Geen reden tot paniek
De woordvoerster van SOS Dolfijn, Annemarie van den Berg Berg noemt het niet alledaags dat een groep tuimelaars voor de Nederlandse kust zwemt, maar reden tot paniek is er niet. “De dieren zijn actief en ze komen voor in de Noordzee, alleen zwemmen ze niet vaak voor de Nederlandse kust.”
Wow! De groep tuimelaar dolfijnen zwemt nu noorderlijker ter hoogte van Huisduinen- Den Helder. Er worden ongeveer 10-20 dieren gezien. 🐬
— SOSDolfijn (@SOSDolfijn) 19 juli 2019
Omslagfoto: Pixabay
Tags: Camperduin, Den Helder, Dolfijnen, Noord-Holland, Noordzee, SOS Dolfijn, Tuimelaar Last modified: 19 juli 2019
Dolfijnen zijn dieren en net als andere dieren gericht op voortplanten en eten ,wellicht gaat dat op dit moment onder de Nedelandse kust beter,maar ga ze geen menselijke trekjes toedichten want het zijn geen vakantie gangers maar gewoon dieren die proberen het beste er van te maken