Advertentie

Nieuws, Wedstrijden

North Sea Regatta 2025: van golfslag tot gezelligheid

stevige wind, scherpe races en warme zeilerssfeer

17:45

Last day of the North Sea Regatta, Scheveningen, the Netherlands, Monday, 9th of June 2025.

Scheveningen was dit Pinksterweekend opnieuw het toneel van topzeilen én ouderwets zeilersvermaak tijdens de North Sea Regatta 2025. Terwijl de Noordzee zich van haar meest grillige kant liet zien, was het walprogramma minstens zo levendig – en dan helpt een goedgevulde feesttent in de Race village behoorlijk mee.

Advertentie
Beeld: Lloyd Images – team Kreutz Ass

Op zaterdag 7 juni gingen de wedstrijden onder stevige omstandigheden van start. Een flinke bries en deining maakten het uitdagend, maar het wedstrijdprogramma kon doorgaan zoals gepland. In de ORC2-klasse ontstond verwarring doordat de bovenboei was verlegd naar bakboord. Dat leidde tot protest en verzoek om verhaal, die dankzij heldere informatie van de organisatie snel afgehandeld konden worden.

Beeld: Sander van der Borch

Zondag gooide de zee roet in het eten. De AP boven 1 vlag, gevolgd door AP boven 2, gaf aan dat de start uitgesteld werd – in de hoop op betere omstandigheden. De wedstrijdleiding ging met een boeienrib naar buiten, maar concludeerde dat de zeegang te wild was om veilig en eerlijk te kunnen racen. En dus werd AP boven A gehesen: geen wedstrijden meer vandaag. Maar zelfs toen bleef het gezellig in de haven. De steigers liepen niet leeg – integendeel, er werd genoten van koffie, croissantjes en gesprekken in en rond het NSR Clubhouse. Op de kant ontstond spontaan een ouderwetse zeilerssfeer. En wie niet stil kon zitten, ging tóch even het water op om “buiten te spelen”.

Beeld: Lloyd Images – Downwind op zaterdag

Het shoreprogramma was dit jaar uitgebreider dan voorheen, mede dankzij sponsoren. Deelnemers genoten van pizza’s, happy fusten en liveoptredens – vooral de set van Vangrail op zaterdagavond trok veel publiek. Radiografische bootjes en de demonstraties van wingfoilers vormden een leuke aanvulling. De feesttent bood beschutting en vermaak, en bleek ook bij uitstel een uitstekende plek om te blijven hangen.

Maandag 9 juni werd er een tandje bijgezet. De start werd een uur vervroegd om een extra race te kunnen varen. Het wedstrijdcomité startte strak door, en in meerdere klassen moest de ‘general recall’ omhoog omdat boten massaal te vroeg over de lijn gingen. De spanning zat erin: de zon brak door, de wind was stevig maar beheersbaar, en ondanks de deining – die her en der tot wat zeeziekte leidde – werd er volop genoten van het zeilen.

Beeld: Lloyd Images – team Que Quapa

Na race twee sloeg bij één team de schrik toe: een bemanningslid ging overboord. Gelukkig gebeurde dit ná de finish en kon de zeiler snel en veilig weer aan boord worden gehaald. Het team kon zelfs gewoon doorvaren.

De prijsuitreiking volgde rap na aankomst in de haven, twintig minuten na het verstrijken van de protesttijd. Zoals altijd duurde het even – er moesten veel prijzen uitgereikt worden – maar het was feestelijk en goed bezocht. Voorzitter Marcel Schuttelaar sprak zijn dank uit aan de organisatie en feliciteerde de winnende teams.

Beeld: Sander van der Borch – team Stella17

Die winnaars? In de ORC1 ging de winst naar Stella17 van Toon van Liebergen, in de ORC2 naar Warp5 van Jan Scholten. In IRC1 won Team Van Uden van Gertjan Poortman, IRC2 werd gewonnen door Extra Djinn van Michel Dorsman. En in de Double Handed-klasse pakten Wim van Slooten en Batu Akbal de overwinning met Firestorm.

Beeld: Sander van der Borch – team Warp5
Beeld: Lloyd Images – Team ROST

Een ruige zee, een sterk deelnemersveld en een gastvrije haven maakten van deze editie opnieuw een succes. Op naar 2026!

Cover Beeld: Sander van der Borch

Advertentie
Last modified: 11 June 2025
Sluiten