Simeon Tienpont is winnaar van de Conny van Rietschoten Trofee. Hij kreeg de zeilprijs dinsdagavond uitgereikt tijdens een feestelijke bijeenkomst in het Scheepvaartmuseum in Amsterdam.
Simeon Tienpont zeilde met Team Oracle USA de America’s Cup. Met 8-1 achterstand vocht het team zich terug om in een zinderende finale de winst op Nieuw Zeeland te pakken. Met het winnen van de Cup wist Tienpont wereldkampioen 2.4mR zeiler Guus Bijlard te verslaan, die ook genomineerd was voor de Van Rietschoten Trofee.
De prestigieuze prijs is vernoemd naar een van de grootste zeilers uit ons land, Conny van Rietschoten. Hij werd in 1978 en 1982 met zijn bemanning winnaar van de Whitbread Round the World Race. Deze race staat nu bekend als de Volvo Ocean Race, een van de zwaarste zeilraces rond de wereld.
De Flyer Trofee
Naast de Conny van Rietschoten is dinsdagavond de Flyer trofee uitgereikt. Volgens de jury heeft Dewi Couvert met haar fantastische prestaties als lid van de Delta Lloyd kern- en talentploeg deze prijs meer dan verdiend. Dit jaar werd zij niet alleen Nederlands kampioen in de Laser Radiaal, maar ook Europees jeugdkampioen.
De Maas Trofee
De Maas Trofee is voor een bijzonder persoon binnen de zeilsport, iemand die zich in veel opzichten positief verdienstelijk heeft gemaakt. Deze prijs ging dit keer naar Robert van Notten, voorzitter van de Laserklasse Organisatie Nederland, maar ook initiatiefnemer en voorzitter van de stichting Dutch Youth Regatta, een wedstrijd die jaarlijks internationaal 800 jonge zeilers trekt.
De avond, die dit jaar met dank aan sponsoren Delta Lloyd, Magic Marine, Royal Huisman en maandblad Zeilen in het Scheepvaartmuseum plaatsvond kende een feestelijke sfeer. De Trofee wordt jaarlijks uitgereikt door de Stichting Zeiltrophy in samenwerking met het Watersportverbond.
Fotografie Yvonne Ransijn