Niet eerder deed Nederland mee aan de America’s Cup. Best bijzonder voor een land met zoveel kennis en een rijke nautische historie. Simeon Tienpont durfde de sprong in het diepe te wagen en gaat met DutchSail voor de winst! Er is alleen één hobbel in de weg. Een hobbel die met rasse schreden nadert: Op 1 april moet het inschrijfgeld worden betaald. Tienpont vraagt daarom om jouw hulp.
“Het wordt hartstikke spannend”

De 38-voets testboot van Team American Magic. (c) Amory Ross/American Magic
Tienpont: “We moeten deze dagen een hobbel nemen, en dan komt alles in een stroomversnelling, want de campagne staat helemaal klaar. Maar het is wel een lastige hobbel. 1 april moet inschrijfgeld betaald zijn, maar daar zit natuurlijk achter dat we harde verplichten moeten aangaan in het aankopen van design en start met het bouwen van de boot. Je kunt wel inschrijfgeld betalen, maar als je vervolgens de boot niet kunt bouwen, had je beter niet kunnen inschrijven. De hobbel is de hoogte van het bedrag dat wij aan verplichtingen moeten aangaan.”
We willen met een grote groep enthousiaste particulieren dat laatste zetje in de rug geven. Ja, die particulieren gaan het verschil maken.
– Simeon Tienpont, Initiatiefnemer DutchSail

Tienpont kondigt zijn campagne aan. (c) Riemer Witteveen
Koop een certificaat en maak het verschil
Hoe kun je dan je steentje bijdragen? Tienpont legt uit: “Achter de schermen zijn we koortsachtig bezig de financiering van de hele campagne zeker te stellen. Bij overheden, in de maritieme sector, de kennis- en innovatiepartner, en bij instellingen, fondsen, founding fathers én bij particulieren. Alles bij elkaar ziet het er prima uit, maar wat we nu goed kunnen gebruiken, is dat een grote groep particulieren zegt: Ik doe nu mee. Ik teken in voor DutchSail-certificaten! We willen met een grote groep enthousiaste particulier dat laatste zetje in de rug geven. Ja, die particulieren gaan het verschil maken.”
Meehelpen?
De certificaten kosten 100 euro per maand, 24 maanden lang. In totaal betaal je dus 2400 euro. Dat is een flinke som, maar het kan wel betekenen dat Nederland straks meedoet in de strijd om de oudste sporttrofee ter wereld! En de risico’s? Tienpont: “We starten pas met innen na 1 april, dus nadat we besloten hebben dat de campagne door kan gaan. Iedereen kan gerust inschrijven, risico’s zijn er feitelijk niet.” Gelukkig krijg je ook een hele hoop voor je investering terug. Zo prijkt jouw naam straks op de Nederlandse AC75, heb je toegang tot de teambase, krijg je exclusieve merchandise en nog meer. De details lees je op de site van DutchSail, via de onderstaande link:
€2400? Sorry, dat is echt een waanzinnig bedrag voor een gemiddelde NLer. Kan nog beter besteed worden aan jonge talenten.
Carolijn Brouwer willen wij zeker steunen in haar project. Trouwens,zij is Belg…
Bij de twee bekende verenigingen die dit project promoten zitten voldoende kapitaalkrachtige sponsors die dit ‘probleem’ in een keer kunnen oplossen.