De VO65 Team JAJO vertrekt zondag 23 november vanuit Las Palmas voor de ARC – de bekende Atlantische oversteek die dit jaar zijn 40e editie viert. Voor schipper Jelmer van Beek voelt de start als het échte begin van hun winterse campagne: na een drukke zomer in Nederland en de delivery naar Gran Canaria is het nu tijd voor serieuze mijlen richting het Caribisch gebied.
/https%3A%2F%2Fcdn.pijper.io%2F2025%2F11%2FSjY4qCmaSzwWcW1764007558.jpg)
De ARC – voluit de Atlantic Rally for Cruisers – blijft een uniek fenomeen: van gezinnen en vertrekkers tot snelle performance-boten, allemaal leggen ze dezelfde 2.700 mijl af naar Saint Lucia. Voor Team JAJO ligt er een bijzondere uitdaging: proberen sneller te zijn dan het eigen bootrecord uit 2015, toen de VO65 (destijds Team Brunel) in 8 dagen, 7 uur en 39 minuten de oceaan overstak. Het officiële baanrecord – sinds 2016 in handen van Rambler 88 – ligt nog nét scherper.
Van Beek weet uit ervaring hoe verslavend een oceaanrace kan zijn. De schipper is al zeven keer eerder met deze VO65 overgestoken en noemt de ARC “de perfecte mix van prestatie en avontuur”. De ploeg vaart bovendien met een gecombineerde bemanning van professionals en gasten, dus veiligheid en het genieten van de oversteek staan voorop.
Drukke Caribische winter voor Team JAJO
Na de finish in Saint Lucia blijft de boot in de regio. De agenda zit vol:
- deelname aan de RORC Caribbean 600,
- een start bij de Heineken Regatta op Sint-Maarten,
- én diverse activiteiten op de ABC-eilanden, waar partner JAJO sterk vertegenwoordigd is.
Sint-Maarten wordt deze winter de vaste uitvalsbasis. De jonge co-schipper Guus van der Vis (24) kijkt vooral uit naar de hoeveelheid offshore miles die ze in korte tijd gaan maken: perfecte omstandigheden voor een boot als de VO65.
/https%3A%2F%2Fcdn.pijper.io%2F2025%2F11%2FRQ4Z34NbhvwxxS1764007562.jpg)
Met een volle kalender, tropische omstandigheden en een ploeg die staat te popelen, lijkt het Caribisch seizoen van Team JAJO nu al veelbelovend.
- Brend Schuil / Team JAJO