Voor zeilers, door zeilers

Russisch Tall Ship ‘Mir’ onderweg naar Harlingen

Het majestueuze Russische opleidingsschip Mir van bijna 110 meter heeft zich aangemeld voor The Tal…

Het majestueuze Russische opleidingsschip Mir van bijna 110 meter heeft zich aangemeld voor The Tall Ships Races Harlingen 2014. Mir legt op 3 juli aan in de haven van Harlingen en blijft daar tot het startsignaal klinkt. De driemaster neemt dan deel aan de feestelijke Sail In Parade, waarmee de maritieme festiviteiten in Harlingen rond The Tall Ships Races Harlingen van start gaan. Publiek kan het Russische schip voorafgaand aan en tijdens de festiviteiten bezoeken.

Mir

Mir heet jaarlijks tientallen trainees welkom aan boord. Deze trainees, jongeren tot maximaal 25 jaar, spelen een essentiële rol tijdens The Tall Ships Races. Het evenement en de organiserende instantie, Sail Training International, danken er hun officiële goededoelenstatus aan, die het evenement een extra dimensie verleent.

Kanshebber

Mir uit Sint Petersburg is een zogeheten volschip en is gebouwd in 1987. Het schip is uitgerust met 26 zeilen en er is minimaal een crew van dertig man nodig om met de Russische dame te zeilen. De lengte van het schip bedraagt 109,6 meter, de breedte 14 meter en de diepgang 6,6 meter. De masthoogte bedraagt 51 meter, het totale zeiloppervlak 29,997 voet in het vierkant. Er is accommodatie voor 130 passagiers. Voor dagtochten biedt het schip plaats aan 250 passagiers. Het schip wordt bemand door Russische kadetten van de Admiral Makarov State Maritime Academy in Sint Petersburg, beducht om hun gepassioneerde inzet tijdens The Tall Ships Races.

65 Tall Ships

Per 1 mei is de inschrijving voor The Tall Ships Races 2014 gesloten. In totaal hebben zich maar liefst 65 schepen aangemeld binnen de vier categorieën. Mir sluit aan in een rij van 21 reeds aangemelde A-Klasse schepen. Met de komst van de 65 Tall Ships belooft het evenement een groot spektakel te worden.

De aankomst van Mir is onder andere te volgen zijn via www.thetallshipsracesharlingen2014.com

Meer Actueel
Watersportgala 2025: dit zijn de kanshebbers
Actueel |
Watersportgala 2025: dit zijn de kanshebbers
boot Düsseldorf 2026
Actueel |
De highlights voor zeilers op boot Düsseldorf 2026
Inschrijvingen ROST 4 open: tweejarige campagne richting Admiral’s Cup 2027
Actueel |
Inschrijvingen ROST 4 open: tweejarige campagne richting Admiral’s Cup 2027
Broers Dieperink winnen Palamós: “Geen stress, gewoon ons eigen plan varen”
Internationale wedstrijden |
Broers Dieperink winnen Palamós: “Geen stress, gewoon ons eigen plan varen”
Sneeuw
Actueel |
Sneeuw aan boord: zo bescherm je je boot tegen winterse schade
Brand aan boord
Actueel |
Plezierjacht gaat in vlammen op aan Haagse gracht
droomboot
Actueel |
Stoffige hal in Hamburg, hart gestolen: zo vond André zijn droomboot
Onderkoeling
Actueel |
Onderkoeling onder controle: tips voor winterzeilers en nieuwjaarsduikers