:max_bytes(70000)/https%3A%2F%2Fwww.zeilen.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2014%2F11%2FAankomst-Lo%C3%AFck-Peyron-op-Guadelopue-300x200.jpg)
:max_bytes(70000)/https%3A%2F%2Fwww.zeilen.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2014%2F11%2F141110RDR_1151-300x200.jpg)
Kapiteins aan wal
Peyron werd tijdens de wedstrijd bijgestaan door LeCléac’h en door Marcel van Triest, die fungeerden als zijn navigators.
“Het is een prachtige prestatie, maar vooral een teamprestatie. Ik zou in de eerste instantie helemaal niet op deze boot zitten, maar op een kleine gele tri – waar ik over vier jaar (bij de volgende editie van de Route du Rhum red.) wel in zal varen. Dat ik gewonnen heb is geen verrassing voor mij. Ik wist dat de boot het kon en ik wist dat het team me goed kon helpen.”
“Ik had nooit verwacht dat ik de Route du Rhum zou winnen op een boot als deze. Een race als deze is nooit makkelijk, maar dat maakt het ook zo fantastisch spannend. De krachten die de boot moet doorstaan bij dergelijke snelheden in zware omstandigheden zijn gigantisch. Ik heb hem goed kunnen varen, maar toch was ik af en toe bang. Tegelijkertijd is dat waar het om draait bij multihull-zeilen; je moet de boot constant onder controle houden. Op een gegeven moment viel ik in slaap achter het roer, waardoor ik de boot bijna liet kapseizen.”
Winnende tri
De door Banque Populaire gesponsorde trimaran won de vorige editie van de Route du Rhum ook al, toen onder de naam van hoofdsponsor Groupama, geschipperd door Franck Cammas. De 31,5 meter lange trimaran is ontworpen door VPLP.
In volle gang
De eerste mag dan wel binnen zijn, voor het gros van de deelnemers is de wedstrijd pas net begonnen. De achterhoede van het veld bevindt zich rond de Canarische Eilanden, op nog ruim 2000 mijl van de finish.
U kunt de wedstrijd volgen via de tracker