Sander Bakker beleefde tijdens de tweede etappe van de La Solitaire Afflelou du Figaro spannende momenten. ‘Ik zette mijn kookwekkers op twintig minuten en werd drie uur later aan de grond bij Ile de Ré wakker.’ Uiteindelijk finishte Sander op een 33ste plek.
‘De eerste dag van de race van Bilbao naar La Rochelle was aan de wind en kon ik gemakkelijk slapen. De tweede dag kenmerkte zich door heel licht en shifterig weer. Spi er op, spi er af, genua er op, genua er af. De vloot lag dicht bij elkaar en ik sliep zo min mogelijk om geen winddraaiing te missen. De derde dag brak me dat op. Ik zette mijn kookwekkers op twintig minuten en werd drie uur later aan de grond bij Ile de Ré wakker.’
‘Ik werd wakker van het gebonk van de kiel op de bodem. Ik schrok me rot en dacht: dit is het einde, de kiel valt er af en het is voorbij. Met het hart in de keel heb ik de genua bak gezet en ben met de afstandsbediening van de stuurautomaat om m’n nek en de grootschoot in m’n hand naar het einde van de giek geklommen. Toen ik los was zag ik achter me twee boten varen en dacht bij mezelf: doorvaren, ik ben nog geen laatste!’
Sander finishte uiteindelijk op een 33ste plaats en verloor vooral terrein in het ‘rookie-klassement’, een subklassement voor deelnemers die voor het eerst aan La Solitair meedoen.
‘De boot is oké. Hij is niet uit het water geweest, maar we hebben gedoken en de onderkant van de kiel wat gerepareerd met onderwater-epoxy, hopen dat dat het houdt. Verder heb ik dit weekend wat kleine aanpassingen aan de boot gedaan.’
De volgende etappe leidt de 42 solozeilers over een afstand van 536 mijl naar Dingle, aan de zuidwestkust van Ierland. Vanmiddag om 1700 uur de start.