Voor zeilers, door zeilers

Mulder en De Koning winnen alsnog Ronde om Texel

Na hercontrole is gebleken dat er een fout is geslopen in de einduitslagen van de Ronde om Texel 20…

Na hercontrole is gebleken dat er een fout is geslopen in de einduitslagen van de Ronde om Texel 2015: de winnaars van de Ronde om Texel 2015 zijn Mandy Mulder en Coen de Koning, varend in de Olympische Nacra 17.

“Deze menselijke fout is een behoorlijke smet op een verder zo fantastisch verlopen 38eRonde om Texel. Het bestuur gaat diep door het stof en zal er alles aan doen om dit in de toekomst te voorkomen. Finish- en uitslagverwerking van zeilwedstrijden, hoe groot of klein ook, is mensenwerk, waarbij fouten gemaakt kunnen worden. Ondanks meerdere controlechecks vonden we het toch merkwaardig dat de verwachte winnaar als nummer 2 werd aangemerkt. Dus zijn we nogmaals alles doorlopen, waarbij deze fout aan het licht kwam. We hebben direct de betrokkenen ingelicht”, aldus het bestuur van de Ronde om Texel.

Mulder en De Koning alsnog blij met behalen van doel

Coen de Koning: “Ja, jammer een dag later, maar wel mooi, dit is waar ik voor ging. Ik heb de Ronde al vaker gevaren en had al een 5e, 4e, 3e en 2e plek op mijn naam staan. Dus uiteraard ging ik nu voor de titel. Mooi dat dat gelukt is!”.

Mulder vervolgt: ”Het was mijn eerste deelname aan de Ronde, en ik had het al met al echt niet willen missen. De hele sfeer die er hangt, zoveel catamarans op het strand, en de spanning voor de start, met deze omstandigheden…. Mooi ook voor de meegereisde familie, die vonden het heel spannend, voor het publiek is dit evenement zo mooi te volgen, we varen heel dicht op de kust. Het was precies zo als ik me had voorgesteld. En dan toch nog,een dag later, de titel!”

Overall resultaat Boot Finishtijd Gecorrigeerd
1. Mandy Mulder/Coen de Koning Nacra 17 2.37:01 2.38:36
2. Onno Schuitema/Linda Boer Hobie16 3.09:36 2.39:20
3. Jorden Veenman/Frank de Waard Formule18 2.40:46 2.40:46

Fotografie: Lauren Morel

Meer Actueel
Onderkoeling
Actueel |
Onderkoeling op het water: wel of geen eten geven?
beluga
Actueel |
Beluga gespot voor Nederlandse kust: eerste sinds 1966
Watersportgala 2025: dit zijn de kanshebbers
Actueel |
Watersportgala 2025: dit zijn de kanshebbers
boot Düsseldorf 2026
Actueel |
De highlights voor zeilers op boot Düsseldorf 2026
Inschrijvingen ROST 4 open: tweejarige campagne richting Admiral’s Cup 2027
Actueel |
Inschrijvingen ROST 4 open: tweejarige campagne richting Admiral’s Cup 2027
Broers Dieperink winnen Palamós: “Geen stress, gewoon ons eigen plan varen”
Internationale wedstrijden |
Broers Dieperink winnen Palamós: “Geen stress, gewoon ons eigen plan varen”
Sneeuw
Actueel |
Sneeuw aan boord: zo bescherm je je boot tegen winterse schade
Brand aan boord
Actueel |
Plezierjacht gaat in vlammen op aan Haagse gracht