Column

Column: Out of office

Voorwoord Hoofdredacteur augustus 2026

Redactie Zeilen
2 minuten
Column Ben Rutte: Out of office
Column Ben Rutte: Out of office

Ben Rutte is hoofdredacteur van Zeilen. Iedere maand opent hij het nieuwste nummer met zijn vaste column: een thematisch voorwoord waarin hij ook verwijst naar bijzondere artikelen uit die editie. Voor abonnees is het complete magazine bovendien online te lezen: Zeilen 08/2026.

Out of office

Bedankt voor je bericht. Ik ben een paar weken aan het zeilen en lees je bericht waarschijnlijk daarna. Ik heb geprobeerd al mijn e-mailberichten netjes te beantwoorden vóórdat ik mijn boot vollaadde met proviand en met mijn gezin vertrok naar een onbekende bestemming. Dat zorgde nog wel voor enige stress, en die kwam boven op een pittige lijst lastminuteklussen aan de boot. Zoals gebruikelijk begon ik pas écht serieus te werken aan mijn to-dolijstjes in de week voor onze vakantie. Niet toevallig ook de week waarin ik nog een berg dingen moest doen om deze Zeilen naar de drukker te sturen en de volgende Zeilen in de steigers te zetten. En nu ben ik dus onderweg, en komt jouw mail net te laat om te lezen.

We wisten van tevoren niet waarheen we zouden gaan en hebben dat op de dag van vertrek pas besloten

We wisten van tevoren niet waarheen we zouden gaan en hebben dat op de dag van vertrek pas besloten. Daarom weet ik niet of ik me op dit moment ergens langs de Engelse kust, in Normandië, midden op Het Kanaal of op de Oostzee bevind. Het kan ook zijn dat we niet verder dan Zeeland of de Wadden zijn gekomen. Gelukkig is dat helemaal niet erg. En waar we ook zijn beland, jouw bericht lees ik écht pas als ik weer terug ben en niet eerder. Nou ja, … tenzij je natuurlijk nuttige vakantie-info hebt. Zoals tips over de beste lekkerbekjes langs de Noordzeekust, de ideale route om vanuit de Roompot de Noordzee over te steken richting Londen, of het beste recept voor de rookoven die we aan boord hebben.

Mijn zoon heeft namelijk inmiddels een derde zintuig ontwikkeld voor makrelen. En als we toevallig ook nog op Helgoland komen, wil ik best weten wat de beste vertrektijd is voor naar het Eidersperrwerk en tips over hoe je de locals in Tönning een beetje aan het lachen kunt krijgen. Je leest het al, we hebben genoeg om over te praten als ik weer terug ben. En wie weet lees je alle tips en inzichten die we de aankomende weken gaan opdoen terug in het aankomende jaar.

Namens de hele redactie: geniet van je zomer, en laat ons vooral weten waar jij terecht bent gekomen.

Geniet van je zeilzomer,
Ben Rutte, Hoofdredacteur Zeilen

Nú in de winkel en digitaal te lezen: Zeilen 08/2026

Abonnee worden?

Bestel hier een digitaal jaarabonnement op Zeilen, dan heb je direct toegang tot ons digitale archief nog veel meer. Óf bestel hier een jaarabonnement 12x Zeilen+ digitaal lezen, dan krijg je maandelijks ons magazine thuisbezorgd én heb je met onze app altijd en overal de kennis van Zeilen tot je beschikking.  

Meer Column