Voor zeilers, door zeilers

Boek Laura Dekker eindelijk uit

Het heeft even op zich laten wachten, maar ruim een jaar nadat Laura Dekker op St. Maarten haar rei…

Het heeft even op zich laten wachten, maar ruim een jaar nadat Laura Dekker op St. Maarten haar reis om de wereld voltooide, is haar boek getiteld ‘Een meisje een droom’ klaar. Vanaf volgende week ligt het in de boekhandel.

‘Als je graag de andere kant van de wereld wilt zien, kun je twee dingen doen. Je kunt de wereld op zijn kop zetten of zelf naar de andere kant gaan.’

Zo begint het boek van Laura Dekker, zeilster in hart en nieren. Als achtjarige droomt Laura al van een reis om de wereld. Na een bijna een jaar durende strijd met de overheid wordt Laura eindelijk vrijgesproken en kan ze weg. Op veertienjarige leeftijd hijst de dappere Laura in Gibraltar de zeilen van haar twaalf meter lange zeiljacht Guppy. Ze begint aan het machtigste avontuur van haar leven. In haar eentje wil ze proberen rond de wereld te zeilen, een uitdaging die nog nooit door een meisje van die leeftijd is aangedurfd.

Ontmoetingen

In Een meisje een droom lees je over haar ongelofelijke tocht vol met verrassende en bijzondere ontmoetingen. Niet alleen met dieren zoals dolfijnen die haar vaak uit haar isolement verlossen, maar ook met kleurrijke mensen, variërend van oorspronkelijke eilandbewoners tot stoere zeelui die haar tot haar eigen verbazing als een van hen beschouwen. Hoe zal ze reageren op de eenzaamheid, op hevige stormen of ongelukken? Geeft de overheid zich gewonnen na Laura’s vrijspraak?

Als Laura tenslotte anderhalf jaar later ongedeerd de hele wereld is rondgevaren, heeft ze met Guppy meer dan 27.000 zeemijl afgelegd, alle grote oceanen bedwongen, maar vooral zichzelf overwonnen.

Actueel
Meer Actueel
Watersportgala 2025: dit zijn de kanshebbers
Actueel |
Watersportgala 2025: dit zijn de kanshebbers
boot Düsseldorf 2026
Actueel |
De highlights voor zeilers op boot Düsseldorf 2026
Inschrijvingen ROST 4 open: tweejarige campagne richting Admiral’s Cup 2027
Actueel |
Inschrijvingen ROST 4 open: tweejarige campagne richting Admiral’s Cup 2027
Broers Dieperink winnen Palamós: “Geen stress, gewoon ons eigen plan varen”
Internationale wedstrijden |
Broers Dieperink winnen Palamós: “Geen stress, gewoon ons eigen plan varen”
Sneeuw
Actueel |
Sneeuw aan boord: zo bescherm je je boot tegen winterse schade
Brand aan boord
Actueel |
Plezierjacht gaat in vlammen op aan Haagse gracht
droomboot
Actueel |
Stoffige hal in Hamburg, hart gestolen: zo vond André zijn droomboot
Onderkoeling
Actueel |
Onderkoeling onder controle: tips voor winterzeilers en nieuwjaarsduikers