Voor zeilers, door zeilers

Betonning Molengat verdwenen

De betonning in het Molengat bij Texel is vervangen door recreatiebetonning. Een aantal jaren geled…

Bron: KNRM Den Helder

De betonning in het Molengat bij Texel is vervangen door recreatiebetonning. Een aantal jaren geleden waren de lichtboeien reeds vervangen door blinde tonnen. De betonning is opgenomen vanwege het verondiepen van het vaarwater.

Het Molengat

De rode betonning is vervangen door gele recreatiebetonning. De groene betonning is in zijn geheel verwijderd, hier is niks voor in de plaats gekomen. De Verkenner Molengat en de MG2 zijn weggehaald en niet door een andere boei vervangen. In de buurt van de oude plek van de MG2A ligt nu de gele ton MG-A. Dit loopt door tot de MG-H, die zo goed als op de plek van de MG16 ligt.

Het Marsdiep

Op het Marsdiep werd de ingang van het Molengat aangegeven door de kardinale lichtboei S14-MG17 en de rode lichtboei T2. De eerstgenoemde boei is opgenomen en vervangen door de T2. Op de oude plek van de T2 ligt niets meer.

De kardinale boeien die de onderwater liggende bunkers onder de kust van Texel markeren liggen nog steeds op hun plek (KNRM Den Helder).

Advies van de KNRM

De nieuwe hydrografische kaarten van de 1800 serie komen pas in de zomer uit, het kan enige tijd duren voordat de elektronische kaarten zijn bijgewerkt. De KNRM geeft het advies om voorzichtig en met aandacht bij het Molengat te varen. Zij adviseren om het zeegat bij noord of noordwestenwind boven de 6 Bft te vermijden.

Bron: KNRM Den Helder

Bron: KNRM Den Helder

Bron: KNRM Den Helder

Bron: KNRM Den Helder

Let op! Deze kaarten (Hydr. krt. 1811.2 uit 2011) zijn niet bedoeld voor navigatie en geven alleen een voorbeeld. De posities van de boeien zijn niet geheel correct.

Meer Actueel
Watersportgala 2025: dit zijn de kanshebbers
Actueel |
Watersportgala 2025: dit zijn de kanshebbers
boot Düsseldorf 2026
Actueel |
De highlights voor zeilers op boot Düsseldorf 2026
Inschrijvingen ROST 4 open: tweejarige campagne richting Admiral’s Cup 2027
Actueel |
Inschrijvingen ROST 4 open: tweejarige campagne richting Admiral’s Cup 2027
Broers Dieperink winnen Palamós: “Geen stress, gewoon ons eigen plan varen”
Internationale wedstrijden |
Broers Dieperink winnen Palamós: “Geen stress, gewoon ons eigen plan varen”
Sneeuw
Actueel |
Sneeuw aan boord: zo bescherm je je boot tegen winterse schade
Brand aan boord
Actueel |
Plezierjacht gaat in vlammen op aan Haagse gracht
droomboot
Actueel |
Stoffige hal in Hamburg, hart gestolen: zo vond André zijn droomboot
Onderkoeling
Actueel |
Onderkoeling onder controle: tips voor winterzeilers en nieuwjaarsduikers